Northern 4A zone swimming prelims

(Top 8 to the finals)

Girls

200 freestyle: J. Hardt (C) 1:51.37; K. Hardt (C) 1:55.83; T. Theilemann (C) 1:58.49; Biley (Rno) 2:00.72; Seamons (D) 2:03.29; Walker (Rno) 2:06.40; Zucker (MQ) 2:06.99; Parks (W) 2:07.26.

200 IM: Rais (Rno) 2:13.54; L. Costella (C) 2:14.59; Hong (C) 2:16.01; Fowler (Rno) 2:18.99; Hempleman (MQ) 2:19.33; Hejny (G) 2:23.75; Mirch (MQ) 23:26.74; Lellegard (D) 2:29.43.

50 freestyle: Chandler (MQ) 25.05; Rigdon (D) 25.12; Gipson (Rno) 25.63; Collins (ST) 25.81; Johnson (Rno) 26.18; Foley (MQ) 26.43; Liu (M) 27.04; Minnix (M) 27.18.

100 butterfly: Keller (C) 1:01.00; Reichardt (D) 1:01.65; Collins (ST) 1:02.25; Kuykendall (Rd) 1:02.56; Mirch (MQ) 1:02.56; Stowers (MQ) 1:04.02; Johnson (Rno) 1:04.20; Walker (Rno) 1:05.08.

100 freestyle: K. Hardt (C) 54.04; Browning (TT) 55.78; Bogard (ST) 56.14; Gipson (Rno) 56.53; Kuykendall (Rd) 57.91; Zucker (MQ) 59.02; Smith (Rno) 1:00.22; Wall (G) 1:00.90.

500 freestyle: J. Hardt (C) 4:54.16; L. Costella (C) 5:02.42; Rais (Rno) 5:12.95; Mirch (MQ) 5:22.00; Fowler (Rno) 5:27.59; Parks (W) 5:28.77; Seamons (D) 5:30.09; Stowers (MQ) 5:42.08.

100 backstroke: Rigdon (D) 59.62; Keller (C) 1:01.01; Hong (C) 1:01.07; T. Theilemann (C) 1:01.54; Bailey (Rno) 1:02.99; Hempleman (MQ) 1:05.56; Owens (G) 1:06.43; Lankenau (TT) 1:08.41.

100 breaststroke: Chandler (MQ) 1:06.33; Reichardt (D) 1:06.46; Bogard (ST) 1:07.43; Hejny (G) 1:09.65; Browning (TT) 1:11.28; Smith (Rno) 1:12.84; McGovern (TT) 1:15.60; O'Mara (M) 1:16.25.

Boys

200 freestyle: Kaufmann (Rd) 1:45.06; Braun (Rno) 1:48.03; Barber (C) 1:51.58; Hudson (Rno) 1:54.54; O'Mara (M) 1:55.84; Hurzel (C) 1:58.01; Cooke (I) 1:58.83; Owens (L) 2:00.61.

200 IM: Fischer (C) 1:59.09; Brown (Rno) 2:00.14; Brey (Rno) 2:05.25; R. Theilemann (C) 2:08.12; Ajari (TT) 2:09.26; M. Damonte (G) 2:15.74; Green (M) 2:17.31; Tendeland (G) 2:17.81.

50 freestyle: Petrilla (I) 22.43; Smith (Rno) 22.66; Schweigert (L) 22.96; Beeler (G) 23.47; Smith (Rno) 23.49; Heaton (G) 23.78; Cooke (I) 23.80; Meathews (F) 23.84.

100 butterfly: Smith (Rno) 55.43; Waters (MQ) 55.92; Carson (M) 57.33; R. Costella (C) 57.76; Soracco (Rd) 58.59; Painter (I) 59.27; Fisk (MQ) 59.31; Reese (G) 59.82.

100 freestyle: Brown (Rno) 48.41; Braun (Rno) 49.28; Keegan (D) 50.21; Schweigert (L) 50.51; Petrilla (I) 50.65; Beeler (G) 52.63; Mathews (F) 52.92; Soracco (Rd) 54.47.

500 freestyle: Kaufman (Rd) 4:39.51; Barber (C) 4:48.99; Hudson (Rno) 4:51.51; R. Costella (C) 4:52.92; B. Damonte (G) 5:33.06; Green (M) 5:39.83; Richards (Rno) 5:41.14; Owens (L) 5:46.18.

100 backstroke: Brey (Rno) 55.70; Smith (Rno) 56.68; Waters (MQ) 57.07; Frey (F) 57.42; Keegan (D) 57.84; Carson (M) 58.79; Reese (G) 59.04; Fisk (MQ) 59.58.

100 breaststroke: Fischer (C) 1:02.53; Ajari (TT) 1:05.18; McKean (ST) 1:07.15; Lyttle (M) 1:07.63; M. Damonte (G) 1:08.52; Tenderland (G) 1:09.06; MacCarty (C) 1:09.30; Stott (W) 1:09.87.

Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.

Sign in to comment